• از نظر دکتر ماکان آریا پارسا راههای بهبود زندگی می توانند کیفیت آن را تحت تاثیر خود قرار دهند. همه ما دوست داریم بر اساس ایده آل های خود زندگی کنیم. خیلی از افراد به دنبال شهرت هستند و خیلی ها به کسب ثروت علاقه دارند. استفاده از یک سری تکنیک های ویژه برای بهبود زندگی، به ما اجازه می دهد تا به اهداف و خواسته های خود خیلی سریع تر برسیم. به خاطر داشته باشید که این راه ها، لزوما ما را به ثروت، شهرت یا حتی موفقیت در کار نمی رسانند! خیلی از اوقات این راه ها از نظر روانی روی انسان موثر هستند.

  ماکان آریا پارسا

  فرقی نمی کند که شما در زندگی خود به دنبال چه چیزی هستید؛ در هر صورت باید بهترین راههای بهبود زندگی را به کار گیرید تا کیفیتش را افزایش دهید. با استفاده از به روز ترین تکنیک های طراحی شده در این زمینه، شما می توانید طی مدت زمان کوتاهی برترین راه زندگی را برای خود بیابید. امروز ما قصد داریم تا راههای بهبود زندگی را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

  تعریف کیفیت زندگی

  قبل از معرفی بهترین راه زندگی، بیایید به یک تعریف پر اهمیت نگاه کنیم: کیفیت زندگی چیست؟ به گفته دکتر ماکان آریا پارسا زمانی که شما به صورت کامل از دنیای اطراف خود لذت ببرید، زندگی با کیفیتی دارید. فرقی ندارد که توقعات شما از یک زندگی خوب و ایده آل چیست؛ زمانی که شما احساس رضایت می کنید، زندگی تان با کیفیت است. به خاطر داشته باشید که یک زندگی خوب، با تامین پول کافی در جهت رفع نیاز های اولیه انسان ایجاد می شود.

  ثروتمندان زیادی هستند که کیفیت زندگی شان خیلی پایین تر از افراد کم درآمد می باشد. زمانی که شما همه ذهن و فکرتان را روی کار قرار دهید، احتمال اینکه با مشکلات جدی در این زمینه مواجه شوید افزایش پیدا می کند. اینجاست که کاربران با یک سوال مهم مواجه می شوند: بهترین راه افزایش کیفیت زندگی کدام است؟ اصلا ما چگونه می توانیم زندگی با کیفیتی را برای خود ایجاد کنیم؟ برای تجربه زندگی با کیفیت، شما باید شیوه خود را تغییر دهید. تغییر راه زندگی می تواند تحولات زیادی در آن ایجاد نماید.

  بهترین راه زندگی

  مزایای آشنایی با بهترین راههای بهبود زندگی

  از نگاه دکتر ماکان آریا پارسا آشنایی با بهترین راههای بهبود زندگی، می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد. زمانی که شما با بهترین راه ها و روش های مربوط به دنبال کردن این پروسه آشنا شوید، خیلی راحت تر به آرامش می رسید. آرامش اصل مهمی در زندگی انسان به حساب می آید! هرچه افراد سطح آرامش بالا تری داشته باشند، احساس رضایتشان هم بیشتر خواهد شد. همانطور که گفتیم، رضایت در زندگی لزوما با پول ایجاد نمی شود. افراد ثروتمند زیادی هستند که به خاطر داشتن مشغله های زیاد، احساس رضایت نمی کنند.

  عوامل موثر بر کیفیت زندگی

  آشنایی با راههای بهبود زندگی به افراد عادی اجازه می دهد تا خوشحال باشند. خیلی از ما، به خاطر وجود مشکلات متنوع همواره ناراحت هستیم. انرژی منفی که از اطرافیان دریافت می کنیم یا مشغله های ذهنی از جمله دلایل رایج ناراحتی در انسان به حساب می آیند. با انتخاب برترین راه زندگی، شما می توانید همه این موارد را تحت کنترل در آورید. در نهایت، با انتخاب برترین راه موجود برای زندگی شما می توانید خیلی سریع تر به خواسته های خود برسید. در این شرایط شما تمرکزتان را از روی نیاز های اولیه برداشته و آن را روی خواسته هایتان قرار می دهید.

  بررسی عوامل موثر بر کیفیت زندگی

  حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید به عوامل موثر بر کیفیت زندگی هم نگاهی بیندازیم. تا امروز تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام شده و دانشمندان هم به نتیجه گیری های متنوعی در این زمینه دسترسی پیدا کرده اند. به صورت کلی، عوامل موثر بر کیفیت زندگی، می توانند دسته بندی ها و زیر شاخه های متنوعی داشته باشند. فرمول های زیادی برای سنجش کیفیت زندگی ایجاد شده و هر کدام از این فرمول ها هم روی یک مبحث خاص تمرکز می کنند.

  طبق صحبت های دکتر ماکان آریا پارسا یکی از مهم ترین تحقیقات صورت گرفته در زمینه عوامل موثر بر کیفیت زندگی، به تحقیق الیور اشاره دارد. بر اساس نظرات این محقق، عواملی که کیفیت زندگی را تعیین می کنند سه دسته بندی اصلی دارند: مشخصات فردی، شاخص های عینی کیفیت زندگی، شاخص های ذهنی کیفیت زندگی. مفاهیمی همچون رفاه عمومی، بهداشت محیط، فرهنگ و مذهب از جمله مواردی هستند که در دسته شاخص های عینی قرار می گیرند. فاکتور هایی همچون رضایت از زندگی، آسایش و آرامش هم در دسته بندی شاخص های ذهنی قرار خواهند گرفت. همه این موارد می توانند کیفیت زندگی را تحت تاثیر خود قرار دهند.

  راه درست زندگی چیست؟

   تا امروز، افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که به صورت دقیق، راه درست زندگی چیست؟ اصلا ما چگونه می توانیم بهترین راه زندگی را بیابیم؟ پاسخ به این سوال خیلی راحت نمی باشد.طبق دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا ما می توانیم به عواملی که کیفیت زندگی را افزایش می دهند، توجه کنیم اما این عوامل همیشه نیاز های انسان را رفع نمی کنند! هر کس باید برای خودش بهترین راه زندگی را انتخاب نماید. افراد مذهبی، پیوند با دین و خدا را به عنوان برترین راه زندگی می شناسند. در حالی که سایر افراد علاقه ای به دین نداشته و خوش گذرانی را به عنوان برترین راه زندگی به دیگران معرفی می کنند. بهتر است نگاه عمیقی به خودتان، شخصیتتان و علاقتان بیندازید و بر همان اساس نسبت به انتخاب برترین راه زندگی اقدام کنید.

  معرفی بهترین راههای بهبود زندگی

  بهترین راههای بهبود زندگی، دسته بندی های زیادی را در خود جای داده اند. به همین علت هم امکان مشخص کردن بهترین راه زندگی به صورت عمومی وجود ندارد. اگر شما هم به دنبال افزایش کیفیت زندگی خود هستید، می توانید ترفند های زیر را به کار گیرید.

  پیوند با طبیعت اولین موردی است که راههای بهبود زندگی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. خیلی از انسان ها، خود را به صورت کامل از طبیعت جدا کرده و با آن پیوندی ندارند. این مسئله مشکلات ذهنی زیادی را برای کاربران ایجاد خواهد کرد. اگر بخواهیم این مسئله را به صورت منطقی بررسی کنیم، انسان در دسته حیواناتی قرار می گیرد که بیشتر از سایرین تکامل یافته است. با اینکه ما خود را برای زندگی در ساختمان های بتنی آماده کرده ایم ولی، همچنان خوی طبیعت دوستی در همه ما وجود دارد. پس پیوند با طبیعت از جمله بهترین راههای بهبود زندگی به حساب می آید.

  به عقیده خیلی از کارشناسان، اجتماعی بودن و مشخص کردن حد و مرز دومین روشی است که می تواند انسان را به برترین راه زندگی نزدیک کند. برای خیلی از ما انسان ها، اجتماعی شدن سخت است. وقت گذراندن با دوستان و خانواده، همواره به اجتماعی شدن کمک می کند. اگر شما زمان را با کسانی که دوستشان دارید سپری کنید، روحیه تان بهتر خواهد شد. البته، شما نباید بگذارید سایرین برای اجتماعی شدن شما را تحت فشار قرار دهند.

  سومین مورد از راههای بهبود زندگی، به یافتن سرگرمی های جذابی اشاره دارد که افراد از آنها لذت می برند. همه ما یک سری سرگرمی های خاص داریم که انجام آنها به روحیه مان کمک می کند اما به خاطر مشکلاتی همچون مشغله کاری و درسی، به آنها نمی پردازیم. این مسئله چالش های ذهنی زیادی را برای انسان ایجاد خواهد کرد. پس اگر شما هم به دنبال ارتقا کیفیت زندگی خود هستید، می توانید این مورد را نیز مد نظرتان قرار دهید.

  راه درست زندگی چیست

  کلام آخر

  همانطور که در این صفحه مشاهده کردید، یک سری تکنیک های خاص وجود دارند که می توانند راههای بهبود زندگی را متحول سازند. هرچه کیفیت زندگی فرد بالا تر رود، احساس رضایت او و امید به زندگی اش افزایش بیشتری پیدا می کند. اگر شما هم به دنبال یافتن بهترین راه زندگی هستید، باید کمی وقت را صرف بررسی خودتان کنید. بررسی ویژگی های اخلاقی و شخصیتی خودتان و انتخاب یک راه حل بر همان اساس، بازدهی مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

  دکتر ماکان آریا پارسا

  به خاطر داشته باشید که بهترین راه زندگی برای همه افراد ثابت نیست! خیلی از افراد با کسب شهرت به ایده آل های خود دسترسی پیدا می کنند و برخی هم فقط به دنبال آرامش هستند. انتظاراتی که یک فرد از زندگی ایده آلش دارد، مهم ترین عاملی به حساب می آید که این روند را تحت تاثیر خود قرار می دهد. پس، اگر شما هم به دنبال ارتقا کیفیت زندگی خود هستید، لزوما باید به متغیر های خاصی همچون ایده ها و خواسته های خودتان توجه داشته باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای