• از زبان دکتر ماکان آریا پارسا پیدا کردن کار از لینکدین اصول خاص خود را دارد که اگر رعایت شود، شانس شما در یافتن شغل مورد نظر چند برابر خواهد شد. شما برای اینکه نحوه کار در لینکدین را به خوبی یاد بگیرید در ابتدا باید پروفایل حرفه ای و قدرتمندی برای خود بسازید. پروفایلی که نشان دهنده توانمندی های شما باشد. پروفایل شما حکم رزومه و معرف شما را دارد، بنابراین باید کامل و جامع باشد.

  بهترین روش پیدا کردن کار از لینکدین

  برای پیدا کردن کار از لینکدین در ابتدا پروفایل خود را کامل کنید. شما باید به طور شفاف شناسایی شوید. تصویری که انتخاب می کنید هم می بایست واضح و موجه باشد. یکی از بهترین روش های پیدا کردن کار از لینکدین، ورود به قسمت جابز یا بخش کارها است. یک سری مشاغل در لینکدین، ثبت شده اند. کافی است وارد بخش “کارها” شوید. وقتی بر روی گزینه جابز کلیک می کنید صفحه جدیدی باز می شود. در این صفحه می توانید شغل یا محلی که علاقه به کار در آن هستید، را جستجو نمایید. جستجو بسیار اسان است و نیاز به رعایت اصول خاصی ندارد. می توانید جستجو را دقیق تر و بر اساس نوع شرکت و تاریخ انتشار آگهی شغلی انجام دهید.

  طبق صحبت های دکتر ماکان آریا پارسا موتور جستجوی لینکدین همه مشاغلی که مرتبط با جستجوی شما هستند را در بخش چپ صفحه به صورت لیست نشان می دهد. حتی می توانید جزییات هر شغل را مطالعه کنید. برخی از مشاغل به صورت تمام وقت و برخی نیمه وقت هستند. کسانی که به دنبال دورکاری در لینکدین هستند می توانند فیلتر مربوطه را روشن کنند تا موارد مربوط به دورکاری به آنها نمایش داده شوند. اطلاعات مربوط به هر شغل مثل تعداد کاربران مشترک، سابقه شرکت، شرایط استخدام و همینطور ساعت کاری در قسمت راست صفحه نمایش داده می شود. شما می توانید مشاغلی که تا حدودی با روحیه تان سازگار است را ذخیره نمایید. گزینه SAVE به همین منظور طراحی شده است.

  نحوه کار در لینکدین

  جستجوی حرفه ای تر از بخش Jobs

  به گفته دکتر ماکان آریا پارسا همانطور که اشاره شد بهترین روش پیدا کردن کار از لینکدین، ورود به بخش کارها یا جابز است. اما در این صفحه ابزارهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا بتوانید جستجوی بهتری داشته باشید. در قسمت بالای صفحه عنوان my jobs وجود دارد. در این بخش همه شغل هایی که ذخیره کرده اید به شما نمایش داده می شود و می توانید مروری بر روی هر یک داشته باشید. یک قسمت با عنوان job alert وجود دارد. این قسمت مربوط به شغل هایی است که شما از قبل، آنها را بر روی حالت یادآور قرار داده اید. در واقع شغل هایی که در زمان خود، بیشترین امتیاز را از سوی شما دریافت کرده اند. در این قسمت می توانید شغل ها را ویرایش کنید.

  قسمتی به اسم skill وجود دارد. در این بخش شما می توانید مهارت های خود را دقیق تر بسنجید. در واقع یک سری سوالات از شما پرسیده می شوند تا مهارت تان دقیقتر مورد بررسی قرار بگیرند. نتایج این سنجش در نهایت در صفحه مورد نظر ثبت می شود. در صورتی که امتیاز دریافتی بالای 30 درصد باشد یعنی شما گواهی تایید مهارت در صفحه لینکدین را دریافت کرده اید. بخش دیگری وجود دارد که بانکی از سوالات پرتکرار هر بخش را در اختیار شما قرار می دهد. به این ترتیب به تفکیک هر بخش میتوانید نوع شغل مورد نظر را انتخاب کنید.

  جستجوی افراد در لینکدین

  نحوه کار در لینکدین با بارگذاری رزومه

  از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا کسانی که به دنبال پیدا کردن کار از لینکدین هستند، می توانند رزومه خود را در بخش resume builder بارگذاری نمایند. همینطور پروفایل خود را به این قسمت منتقل سازید. شما این امکان را دارید تا پروفایل خود را نیز ویرایش نمایید. یکی از ویژگی های جالب لینکدین این است که به شما اجازه می دهد تا بر اساس شغل درخواستی، اقدام به بررسی کلمات کلیدی در پروفایل خود نمایید. به این ترتیب اگر پروفایل شما کم و کاستی داشته باشد، سریعاً برطرف می شود. یکی از ویژگی های جالبی که این بخش در اختیار شما قرار می دهد، ساختن 4 پروفایل متفاوت برای 4 نوع شغل است.

  لینکدین بزرگترین شبکه اجتماعی مربوط به صاحبان کسب و کار، دانشجویان و … محسوب می شود. بنابراین افراد می توانند بر اساس سوابق کاری، تحصیلی و حتی مهارت های ساده ای که دارند، شانس خود را در یافتن شغل مورد نظر بسنجند. حتی می توانید با کارفرمایان مختلف آشنا شوید و بهترین شرایط استخدام را تجربه کنید.

  نحوه کار در لینکدین در 10 گام

  در اولین مرحله برای کار در لینکدین، می بایست ثبت نام نمایید. برای ثبت نام تنها از شما یک سری اطلاعات فردی خواسته می شود و در نهایت با کلیک بر روی دکمه ” پیوستن به لینکدین” ثبت نام شما به تایید می رسد. گام دوم مربوط به ایجاد حساب کاربری است. هرچه حساب کاری حرفه ای تر و کاملتری داشته باشید قطعاً شانس شما در پیدا کردن کار از لینکدین بیشتر می شود. تصویری که انتخاب می کنید می بایست واضح و ترجیحاً عکس خودتان باشد. بهتر است جزییات مفیدی از خود را به ثبت برسانید. همینطور مهارت های خود را اعلام کنید. یک سری سوالات در این بخش از شما پرسیده می شوند که پاسخ به آنها کمک می کند تا پروفایل کاملتری داشته باشید. در گام سوم، به واسطه لینکی که برای شما از سوی لینکدین ارسال می شود، آدرس ایمیل خود را تایید کنید. به این ترتیب آدرس ایمیل شما ثبت شده و به اعتبار شما افزوده می شود.

  در مرحله چهارم می بایست اقدام به افزودن مخاطبین خود داشته باشید. همه افرادی که آنها را از قبل می شناسید و یا علاقه به شناخت آنها را دارید، می توانید اضافه نمایید. در واقع به واسطه ایمیلی که تایید شده است می توانید اقدام به جستجوی افراد در لینکدین نمایید. گام پنجم تکمیل حساب کاربری است. سوابق تحصیلی و شغلی (شغل های سابق) خود را در حساب کاربری اضافه نمایید. همینطور یک خلاصه از مهارت خود بنویسید. در چند جمله اعلام کنید که تا چه میزان حرفه ای هستید. این قسمت باید دقیق تکمیل شود. در گام ششم، از خودتان، تصویری به اشتراک بگذارید. بهتر است یک عکس 3 در 4 انتخاب کنید. تصاویری که مربوط به خوش گذرانی شما هستند مناسب این قسمت نخواهد بود.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای