• از دید دکتر ماکان آریا پارسا راه های افزایش خلاقیت بر کسب و کار به هیچ عنوان سخت و پیچیده نیست. خلاقیت نقطه شروع رسیدن به ایده های موفقیت آمیز می باشد. برای اینکه در یک محیط کاری رشد خوب و قابل توجهی داشته باشیم باید فردی باهوش و خلاق باشیم. اکثر مردم فکر می کنند خلاقیت تنها به انسان های هنرمند مربوط می شود، ولی این باور به هیچ عنوان درست نیست. به یاد داشته باشید این مهارت در همه افراد مشاهده می شود و تنها به یک جرقه نیاز دارد. ما در این مقاله قصد داریم به راه های افزایش خلاقیت بر کسب و کار بپردازیم، پس با ما همراه باشید.   

  ماکان آریا پارسا کارآفرین خوش فکر ایرانی

  آشنایی با راه های افزایش خلاقیت بر کسب  کار

  ما در این بخش به راه های افزایش خلاقیت بر کسب و کار می پردازیم. بهتر است بدانید برای اینکه اینکه بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید باید حتما ایده های خاص داشته باشید. استفاده از شیوه های خلاقانه به شما کمک می کند تا بتوانید پیشرفت خوبی داشته باشید. در ادامه به چند روش افزایش خلاقیت در کسب و کار می پردازیم:

  آشنایی با گوش کردن به موسیقی خوب و آموختن آن

  به گفته دکتر ماکان آریا پارسا از راه های افزایش خلاقیت بر کسب و کار می توان به موسیقی خوب اشاره نمود. سعی کنید به صورت تخصصی نواختن یک ساز را بیاموزید. موسیقی می تواند موجب آرامش ذهنی می شود. علاوه بر این کمک می کند تا فرد تمرکز بیشتری داشته باشد و خلاقیت را افزایش می دهد.    

  راهکارهای افزایش تفکر خلاق

  نگاهی به رشد و توسعه فردی

  طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا از راه های افزایش خلاقیت بر کسب و کار می توان به رشد و توسعه فردی اشاره نمود. به یاد داشته باشید اگر ایده تازه و جدیدی به ذهنتان نمی رسد به هیچ عنوان اندوهگین نشوید. برخی اوقات ناب ترین ایده ها هنگامی به سراغتان می آید که انتظارش را ندارید. به همین خاطر برای مدتی باید به خودتان استراحت دهید و یک تفریح شیرین برای خودتان انتخاب نمایید. این شیوه می تواند کمک کند تا در کار خود پیشرفت داشته باشید. توجه داشته باشید یادگیری روش های افزایش خلاقیت در کسب و کار نمی تواند تنها در یک روز باعث پیشرفت و رشد شما شود، باید به خودتان این فرصت را بدهید که از درون نیز رشد خوبی داشته باشید.

  نگاهی به کمک گرفتن از دیگران

  خوب است بدانید از راه های افزایش خلاقیت بر کسب و کار می توان به کمک گرفتن از دیگران اشاره نمود. بر باور دکتر ماکان آریا پارسا اگر برای ایده پردازی به بن بست رسیده اید، بهتر است از دیگران نیز کمک بگیرید. این کار شما را به هیچ وجه ضعیف نشان نمی دهد. مشورت و کمک از دیگران یکی از بهترین روش ها برای رشد کردن می باشد.

  نگاهی به دوری کردن از افرادی که به شما آزار می رسانند

  از راه های افزایش خلاقیت بر کسب و کار می توان به دوری کردن از افرادی اشاره کرد که مدام در پی این هستند که به شما آسیب برسانند. برای اینکه بتوانید در محیط کاری خلاق تر باشید حتما از افرادی که در پی آسیب رساندن به شما هستند دوری کنید. تنش برای یک محیط کاری بسیار خطرناک می باشد و می تواند آرامش را از فرد بگیرد. بدون شک تمرکز بالا و داشتن آرامش ذهنی می تواند خلاقیت را نیز افزایش دهد.

  کتاب خلاقیت در کسب و کار

  آشنایی با نوشتن ایده ها روی کاغذ

  از راه های افزایش خلاقیت بر کسب و کار می توان به نوشتن ایده ها روی کاغذ اشاره نمود. اگر ایده خاصی در ذهن دارید آن را در یک دفترچه بنویسید. دفترچه تان باید همیشه همراهتان باشید.

  نگاهی به  راهکارهای افزایش تفکر خلاق

   در این بخش قرار است راهکارهای افزایش تفکر خلاق را مورد بررسی قرار دهیم. تعداد دفعاتی که ایده های درخشان و ناب در خانه شما را می زنند بسیار کم می باشد، پس باید حواستان جمع باشد. بهتر است بدانید تفکر خلاق می تواند در محیط کاری شامل مشاغل و تخصص های زیادی شود.  

  آشنایی با حل مسئله خلاق

  از راهکارهای افزایش تفکر خلاق می توان به حل مسئله خلاق اشاره نمود. حل مسئله خلاق به نوآوری و خلاقیت مشهور می باشد. فردی که تفکر خلاقانه دارد می تواند برای حل مسائلی که در محیط کاری با آن روبرو می شود راهکارهای تازه و جدیدی پیدا نماید. این فرد می تواند بسیار خلاقانه عمل کند.

  آشنایی با خلاقیت هنری

  دکتر ماکان آریا پارسا اعتقاد دارد که از راهکارهای افزایش تفکر خلاق می توان به داشتن خلاقیت هنری اشاره نمود و برای اینکه به خلق آثار هنری بپردازید، حتما نباید هنرمند باشید. به یاد داشته باشید افرای که به طراحی لوگوهای مختلف می پردازند باید به نسبت مشاغل دیگر خلاق تر باشند.

  تکنیک های خلاقیت و حل مسئله

  آشنایی با ایجاد تغییر در نگرش

  از راهکارهای افزایش تفکر خلاق می توان به ایجاد تغییر در نگرش اشاره نمود. بهتر است بدانید اگر شغل شما به شکلی می باشد که نمی توانید در آن خلاق باشید بهتر است تغییری در آن ایجاد کنید. برای این کار می بایست برخی اوقات روتین خود را اندکی تغییر دهید تا به طور کامل از یکنواختی بیرون بیایید. اگر صاحب مغازه یا شرکت هستید می توانید در دکور محل کارتان تغییری کوچکی ایجاد کنید. پس از آن متوجه می شوید که روحیه تان عوض می شود و می توانید در این محیط خلاق تر باشید.  

  ماکان آریا پارسا یکی از برترین و موفق ترین کارآفرینان جوان کشور

  ریسک پذیر بودن چیست؟

  از راهکارهای افزایش تفکر خلاق می توان به ریسک پذیر بودن اشاره نمود. تلاش های شما امکان دارد هر بار به موفقیت نرسد. هر فردی که می خواهد استعدادهای خود را پرورش دهد باید خلاق تر باشد تا بتواند در آینده به موفقیت دست پیدا کند.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای