• سریعترین راه کاهش استرس کدام است؟ تا امروز افراد زیادی این سوال مهم را از ما پرسیده اند. همه ما حداقل یک بار در زندگی احساس آزار دهنده استرس را تجربه کرده ایم. خیلی از ما اولین بار فقط از ترس تنبیه والدین به خاطر انجام یک کار اشتباه دچار استرس شده ایم. خیلی از افراد هم اولین بار در مدرسه و موقع امتحانات با این حالت روانی مواجه شدند. در طی بازه های زمانی مختلف، افراد راهکار های متنوعی را برای کاهش استرس در لحظه مورد استفاده قرار می دادند.

  دکتر ماکان آریا پارسا

  به گفته دکتر ماکان آریا پارسا برخی از افراد به سراغ گوشی موبایل خود می روند و برخی هم با والدینشان صحبت می کنند تا کمی آرامش بگیرند. انتخاب بهترین و سریعترین راه کاهش استرس، به افراد اجازه می دهد تا خیلی راحت تر به آرامش روانی دسترسی پیدا نمایند. به خاطر داشته باشید که استفاده از سریعترین راه کاهش استرس، همواره روی سلامتی روانی افراد موثر خواهد بود. امروز ما قصد داریم تا راه های کاهش استرس در لحظه را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان استرس، در ادامه با ما همراه شوید.

  راه های کاهش استرس در لحظه کدام اند؟

  بیایید تا بدون اتلاف وقت، سریعترین راه کاهش استرس را مورد بررسی قرار دهیم. در حال حاضر ترفند های زیادی برای کاهش سطح استرس در بدن طراحی شده است. هر کدام از این ترفند ها هم به نحوی خاص روی سلامتی کلی و جامع آن موثر هستند. ورزش یک راه تضمینی برای کاهش سطح استرس به حساب می آید. زمانی که شما بدن خود را زیر فشار ورزش قرار می دهید، استرس ذهنی را تا حد قابل توجهی پایین می آورید.

   طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا دومین مورد از راه های کاهش استرس در لحظه، به مصرف مکمل های مختلف اشاره دارد. منظور از مکمل، دارو های ویژه بدنسازی و قرص هایی که به بدن آسیب می زنند نیست! از جمله مکمل هایی که شما می توانید آنها را برای  کاهش سطح استرس خود به کار گیرید، می توان به مرهم لیمو، امگا 3، چای سبز و قهوه اشاره کرد. این موارد با داشتن کافئین، استرس را کاهش داده و می توانند سطح سلامتی شما را تا حد قابل توجهی افزایش دهند.

  از نگاه دکتر ماکان آریا پارسا وقت گذراندن با خانواده، سومین مورد از راه های کاهش استرس در لحظه به حساب می آید. وقت گذراندن با خانواده مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت. حمایت اجتماعی دوستان و اطرافیان، می تواند سطح استرس افراد را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. این مسئله عزت نفس  را افزایش داده و به شما کمک می کند تا خیلی راحت نسبت به کاهش سطح استرس خود اقدام نمایید.

  استفاده از دارو برای کاهش استرس

  اگر استفاده از راه های کاهش استرس در لحظه برایتان نتایج مطلوبی را به همراه نداشت، شما می توانید به سراغ دارو های مخصوص استرس بروید. به خاطر داشته باشید که این دارو ها تاثیرات روانی قوی را به همراه داشته و اگر تحت نظر پزشک مصرف نشوند، مشکلات ذهنی جدی را برای شما ایجاد می نمایند. پس تحت هیچ شرایطی شما نباید خود سرانه و بدون تجویز پزشک این دارو ها را مورد استفاده قرا. دارو هایی همچون زاناکس، کلونوپین، آنتیموان و والیوم از جمله مواردی هستند که می توانند برای کاهش استرس مورد استفاده قرار گیرند.

  از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا اگر شما در حال مصرف دارو های قوی قلبی هستید یا اینکه از دارو های قوی روانی همچون دارو های مخصوص افسردگی استفاده می نمایید، حتما باید با پزشک خود قبل از اقدام برای مصرف قرص های مذکور مشورت بگیرید. عدم توجه به این مسئله می تواند آسیب های جدی را به بدن و سلامتی شما وارد نماید. پس، برای کسب بیشترین بازدهی ممکن از روند مصرف دارو در ابتدا شما باید شرایط خود را مورد بررسی قرار دهید و در مرحله بعد با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

  راه های کاهش استرس در لحظه،

  سریعترین راه کاهش استرس و درمان افسردگی

  حتما شما هم از خود می پرسید که به صورت دقیق، سریعترین راه کاهش استرس و درمان مشکلاتی همچون افسردگی چیست؟ پاسخ به این سوال دشوار است. به گفته دکتر ماکان آریا پارسا افراد نیاز های ذهنی متنوعی دارند. همانطور که گفتیم، یک سری از افراد به ورزش علاقه داشته و یک سری هم با بیرون رفتن و تفریح در حضور خانواده خوب می شوند.  یک سری ترفند های ساده وجود دارند که به شما اجازه می دهند تا خیلی راحت تر نسبت به کاهش استرس خود اقدام نمایید. در لیست زیر، شما می توانید چند مورد از این ترفند های پر اهمیت را مشاهده کنید.

  • استفاده از یوگا و مراقبه
  • مدیریت زمان به صورت دقیق
  • افزایش مقاومت روانی در برابر استرس
  • دوری از کمالگرایی
  • دوری از شرایط استرس زا
  • به دلیل نگرانی خیلی فکر نکنید
  • خود را درگیر مسائل کم ارزش نکنید
  • موارد کم اهمیت را از زندگی خود خارج کنید
  • رفتن به سفر چند روزه
  • طبیعت گردی و پیوند با گیاهان
  • تغییر رژیم غذایی
  • شروع ورزش های خاص

  همه این موارد را می توان به عنوان سریعترین راه کاهش استرس در نظر گرفت. استفاده از آنها هیچ هزینه ای را به همراه نداشته و افراد با خیال راحت می توانند روش های مذکور را مورد استفاده قرار دهند. پس اگر شما هم به دنبال استفاده از سریع ترین راه کاهش استرس هستید، با خیال راحت می توانید ترفند های مذکور را به کار گیرید.

  نکات مهم برای درمان استرس فکری

  برای درمان استرس فکری، شما همواره باید به یک سری نکات خاص توجه کنید. هر کدام از این نکات، پروسه درمان استرس را به نحوی خاص تحت تاثیر خود قرار خواهند داد.

  درمان استرس فکری

  در ابتدا به خاطر داشته باشید که استرس با اضطراب تفاوت های زیادی دارد. گاهی اوقات ما فکر می کنیم که با استرس مواجه شده ایم و در حقیقت، احساسی که داریم اضطراب است. زمانی که یک عامل خارجی برای ترس وجود دارد، حسی که ما تجربه می کنیم اضطراب است.

  برای درمان استرس فکری شما باید تا حد ممکن از عوامل استرس زا دوری کنید. در مرحله بعد شما باید تمرکزتان را روی مسائل متفرقه ای قرار دهید که به عامل استرس مرتبط نیستند. اگر به سراغ فعالیت هایی بروید که به انجامشان علاقه دارید، روند کاهش استرس و درمان استرس فکری خیلی سریع تر طی خواهد شد.

  آیا راه های خانگی کاهش استرس بازدهی مطلوبی دارند؟

  تا امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که آیا راه های خانگی کاهش استرس، بازدهی مطلوبی را به همراه دارند یا نه؟ پاسخ به این سوال خیلی راحت نیست. در اکثر مواقع روش های خانگی درمان استرس، شرایط را تحت کنترل خود در می آورند اما گاهی اوقات سطح استرس افراد با این ترفند ها کاهش پیدا نمی کند. اینجاست که استفاده از دارو و مشاوره برای کسب بازدهی مطلوب توصیه می شود.

  معرفی راه های خانگی کاهش استرس

  در نهایت، بیایید به چند مورد دیگر از انواع سریعترین راه کاهش استرس نگاهی بیندازیم. گوش دادن به موسیقی های آرامش بخش، برای خیلی از افراد بازدهی مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

  موسیقی های آرامش بخش تاثیرات عمیقی روی بدن داشته و می توانند برای کاهش استرس به کار روند. کشیدن چند نفس عمیق، بستن چشمان و خواب هم می توانند برای کاهش سطح استرس مفید باشند. شما می توانید چند نفس عمیق بکشید، چشمان خود را ببندید و به هیچ چیز فکر نکنید.

  آخرین تکنیک خانگی که شما می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید، به دوش آب سرد اشاره دارد. با دوش آب سرد شما می توانید تعداد زیادی از مشکلات ذهنی خود را حل کنید.

  راه های خانگی کاهش استرس

  کلام آخر

  امروز ما سعی کردیم تا سریعترین راه کاهش استرس را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که در این صفحه مشاهده نمودید، استرس با دنبال کردن چند مرحله ساده به راحتی از ذهن و بدن انسان خارج می شود. فقط شما باید این راهکار های محبوب را تست کنید و ببینید که کدام یک از این موارد، برایتان بازدهی مطلوبی را به همراه دارد. مثلا یک سری از افراد با ورزش کردن می توانند استرس خود را کم کنند. برخی از افراد هم ورزش بازدهی مطلوبی را برایشان به همراه ندارد پس به سراغ مصرف کافئین، دارو یا مدیتیشن می روند.  

  ماکان آریا پارسا

  زمانی که شما نیاز های ذهنی خود را در هنگام استرس درک کنید، خیلی راحت تر می توانید نسبت به کنترل این حالت روانی و افزایش میزان سلامتی ذهنی خود اقدام نمایید. خیلی از افراد برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن از روند کنترل استرس، خدمات یک مشاور را به کار می گیرند. اگر شما هم وقت خالی کافی برای مراجعه به مشاور دارید، بهتر است این ترفند را مورد استفاده قرار دهید. مشاورین با تجزیه و تحلیل اطلاعات ذهنی شما، بهترین راهکار را برایتان طراحی می نمایند.  

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای