• به گفته دکتر ماکان آریا پارسا زنان کارآفرین موفق ایرانی تاکنون توانسته اند با ایده های جذابی که داشته اند دنیا را تکان بدهند. کارآفرینی به هیچ عنوان سن و سال نمی شناسد. هر شخصی می تواند به عنوان یک کارآفرین فعالیت رسمی خودش را آغاز نماید. کارآفرینی سختی های زیادی نیز دارد. ما قصد داریم در این مقاله زنان کارآفرین موفق ایرانی را معرفی کنیم، پس با ادامه مقاله همراه ما باشید.     

  ماکان آریا پارسا کارآفرین خوش فکر ایرانی

  آشنایی با زنان کارآفرین موفق ایرانی

  زنان کارآفرین موفق ایرانی جزو افرادی هستند که توانسته اند با ایده های ناب شان دنیا را تکان دهند.دکتر ماکان آریا پارسا اعتقاد دارد که امکان دارد در اطراف محل زندگی تان زنان زیادی در این زمینه فعال باشند. ما در ادامه به چند نفر از این بانوان اشاره خواهیم کرد:  

  معرفی سهیلا سلحشور کردستانی

  از زنان کارآفرین موفق ایرانی می توان به سهیلا سلحشور کردستانی اشاره نمود. مدرک او فوق دکترای بیولوژیکی می باشد و جزو زنان موفق در حوزه تجهیزات دارویی و پزشکی می باشد. خانم دکتر سلحشور مدیر عامل شرکت کیتوتک می باشد که در سال 1380 این شرکت را تاسیس نموده است و اکنون دارای موفق ترین شرکت است. این شرکت جزو شرکت های معروف محسوب می شود. خانم دکتر سلحشور 22 مورد اختراع را به نام خود ثبت نموده است و بیشتر از 50 مقاله را در نشریه های داخلی و خارجی منتشر نموده است. کتاب او نیز در همین حوزه کاری چاپ شده است.

  زنان کارآفرین ثروتمند

  آشنایی با انوشه انصاری

  یکی از زنان کارآفرین موفق ایرانی انوشه انصاری است. بعید است نام این بانوی کارآفرین را نشنیده باشید. او توانسته در حیطه ارتباطات و کارآفرینی فعالیت کند. انوشه چهارمین فردی بود که توانست به فضا سفر کند. او چندین اختراع را به نام خودش ثبت کرده است. بهتر است بدانید در سال 2005 به عنوان اولین زن توریست فضایی جایزه پیشگام فضا را از آمریکا دریافت نموده است. در سال 2000 انوشه انصاری توسط یکی از معتبرترین مجله ها جایزه بهترین کارآفرین آمریکایی را دریافت کرده است. پس از یک سال بعد نام او در فهرست تاجران موفق جهان ثبت شده است. اصالت او مشهدی می باشد. دوران کودکی و نوجوانی اش را در تهران سپری نموده است. پس از آن با خانواده به آمریکا مهاجرت نموده است. انوشه در سفر فضایی اش از پرچم ایران و آمریکا در لباس فضایی اش استفاده نموده است که بسیاری از کاربران ایرانی این اتفاق را تحسین کردند.

  تجربه های موفق کارآفرینان زن

  معرفی پریسا تبریز

  یکی از زنان کارآفرین موفق ایرانی پریسا تبریز می باشد. او پس از دوره فارغ التحصیلی در سال 2007 در شرکت گوگل استخدام شد و به عنوان متخصص امنیت فعالیت خود را آغاز نمود. پریسا جزو ثروتمندترین زنان ایرانی می باشد. از با ارزش ترین افرادی که در شرکت گوگل فعالیت می کنند می توان به پریسا تبریز اشاره نمود. او توانسته با هکرهای مجرم مبارزه نماید.

  معرفی سهیلا سلحشور کردستانی

  نگاهی به بیوگرافی نگین میر صالحی

  طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا خوب است بدانید از زنان کارآفرین موفق ایرانی می توان به خانم نگین میر صالحی اشاره نمود. او در حقیقت یک بلاگر بسیار معروف در زمینه مد و فشن می باشد. برند گیسو را نگین میر صالحی مدیریت می کند. نگین فعالیت بلاگری خود را دقیقا از سال 2013 آغاز کرده است. پس از آن در همان سال ها توانست پیشرفت زیادی داشته باشد. یکی از عواملی که موجب پیشرفت او شده است خلاقیت فراوانش می باشد. از مجلاتی که با او مصاحبه کرده اند می توان به مجله Glamour، Cosmopolitan،  marie claire اشاره نمود. تحصیلات کارشناسی او مدیریت بازرگانی می باشد. بلافاصله پس از آن در رشته کارشناسی ارشد در گرایش بازاریابی تحصیل خود را به اتمام رساند. او علاقه فراوانی به دنیای مد دارد و این علاقه از دوران کودکی و نوجوانی همراه اش بوده است.   

  معرفی پریسا تبریز

  آشنایی با زنان کارآفرین ثروتمند

  ما قبل از این به معرفی زنان کارآفرین موفق ایرانی پرداختیم. در این بخش زنان کارآفرین ثروتمند را معرفی خواهیم کرد. بر باور دکتر ماکان آریا پارسا باید بدانید این روزها تعداد زنان کارآفرین بسیار زیاد شده است. امروزه بانوان زیادی پای به پای مردان در عرصه های مختلف فعالیت می کنند و در دنیای اقتصاد بسیار فعال شده اند و توانسته اند بسیار موفق عمل نمایند. ما در ادامه چند نفر از این بانوان را معرفی خواهیم کرد:   

  بیوگرافی شر وانگ

  از زنان کارآفرین ثروتمند می توان به شر وانگ اشاره نمود. شر وانگ مدیر عامل شرکت الکترونیکی HTC می باشد. شر وانگ این شرکت را در سال 1997 راه اندازی نمود. وی به عنوان تاثیرگذارترین زن در صنعت وایرلس نیز مشهور شده است و نامش در میان فهرست قدرتمندترین زنان دنیا می درخشد. پدر این بانوی موفق جزو ثروتمندترین مردان تایوان بوده است، ولی وانگ می خواست ثروت خودش را داشته باشد و مستقل باشد. طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا به همین خاطر او با پشتکار خود توانست به جایگاه بالایی دست پیدا کند. بهتر است بدانید ثروت شر وانگ بیش از 8/8 میلیارد دلار می باشد.

  بیوگرافی شر وانگ

  معرفی ژانگ شین

  از زنان کارآفرین ثروتمند می توان به ژانگ شین اشاره نمود. ثروت او بیش از 5/3 میلیارد دلار می باشد و توانسته شرکت SOHO China را تاسیس کند. شرکت او در سال 2007 به عنوان یک شرکت املاک و مستغلات در پکن تاسیس شد. اکثر مردم از شین به عنوان زنی یاد می کنند که توانسته پکن را تکان دهد. او توانسته با چالش های زیادی مواجه شود.

  دکتر ماکان آریا پارسا کارآفرین موفق

  زمانی شین کارگر یک کارخانه بوده است. پس از اینکه از دانشگاه کمبریج در رشته اقتصاد فارغ التحصیل شد، بلافاصله در شرکت گلدمن ساکس کار خود را آغاز نمود. پس از آن به یک خانم بسیار موفق کارآفرین تبدیل شد.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای