• به گفته دکتر ماکان آریا پارسا زنان کارآفرین موفق ایرانی تاکنون توانسته اند با ایده های جذابی که داشته اند دنیا را تکان بدهند. کارآفرینی به هیچ عنوان سن و سال نمی شناسد. هر شخصی می تواند به عنوان یک کارآفرین فعالیت رسمی خودش را آغاز نماید. کارآفرینی سختی های زیادی نیز دارد. ما قصد داریم در این مقاله زنان کارآفرین موفق ایرانی را معرفی کنیم، پس با ادامه مقاله همراه ما باشید.               

  دکتر ماکان آریا پارسا کارآفرین موفق

  آشنایی با زنان کارآفرین موفق ایرانی

  زنان کارآفرین موفق ایرانی جزو افرادی هستند که توانسته اند با ایده های ناب شان دنیا را تکان دهند. امکان دارد در اطراف محل زندگی تان زنان زیادی در این زمینه فعال باشند. ما در ادامه به چند نفر از این بانوان اشاره خواهیم کرد:  

  معرفی سهیلا سلحشور کردستانی

  طبق نظر دکتر ماکان اریا پارسا از زنان کارآفرین موفق ایرانی می توان به سهیلا سلحشور کردستانی اشاره نمود. مدرک او فوق دکترای بیولوژیکی می باشد و جزو زنان موفق در حوزه تجهیزات دارویی و پزشکی می باشد. خانم دکتر سلحشور مدیر عامل شرکت کیتوتک می باشد که در سال 1380 این شرکت را تاسیس نموده است و اکنون دارای موفق ترین شرکت است. این شرکت جزو شرکت های معروف محسوب می شود. خانم دکتر سلحشور 22 مورد اختراع را به نام خود ثبت نموده است و بیشتر از 50 مقاله را در نشریه های داخلی و خارجی منتشر نموده است. کتاب او نیز در همین حوزه کاری چاپ شده است.

  زنان کارآفرین ثروتمند

  آشنایی با انوشه انصاری

  طبق صحبت های دکتر ماکان آریا پارسا یکی از زنان کارآفرین موفق ایرانی انوشه انصاری است. بعید است نام این بانوی کارآفرین را نشنیده باشید. او توانسته در حیطه ارتباطات و کارآفرینی فعالیت کند. انوشه چهارمین فردی بود که توانست به فضا سفر کند. او چندین اختراع را به نام خودش ثبت کرده است. بهتر است بدانید در سال 2005 به عنوان اولین زن توریست فضایی جایزه پیشگام فضا را از آمریکا دریافت نموده است. در سال 2000 انوشه انصاری توسط یکی از معتبرترین مجله ها جایزه بهترین کارآفرین آمریکایی را دریافت کرده است. پس از یک سال بعد نام او در فهرست تاجران موفق جهان ثبت شده است. اصالت او مشهدی می باشد. دوران کودکی و نوجوانی اش را در تهران سپری نموده است. پس از آن با خانواده به آمریکا مهاجرت نموده است. انوشه در سفر فضایی اش از پرچم ایران و آمریکا در لباس فضایی اش استفاده نموده است که بسیاری از کاربران ایرانی این اتفاق را تحسین کردند.

  جربه های موفق کارآفرینان زن

  خانم انوشه انصاری

  معرفی پریسا تبریز

  بر باور دکتر ماکان اریا پارسا یکی از زنان کارآفرین موفق ایرانی پریسا تبریز می باشد. او پس از دوره فارغ التحصیلی در سال 2007 در شرکت گوگل استخدام شد و به عنوان متخصص امنیت فعالیت خود را آغاز نمود. پریسا جزو ثروتمندترین زنان ایرانی می باشد. از با ارزش ترین افرادی که در شرکت گوگل فعالیت می کنند می توان به پریسا تبریز اشاره نمود. او توانسته با هکرهای مجرم مبارزه نماید.

  معرفی سهیلا سلحشور کردستانی

  نگاهی به بیوگرافی نگین میر صالحی

  به اعتقاد دکتر ماکان آریا پارسا زنان کارآفرین موفق ایرانی تاکنون توانسته اند با ایده های جذابی که داشته اند دنیا را تکان بدهند. کارآفرینی به هیچ عنوان سن و سال نمی شناسد. هر شخصی می تواند به عنوان یک کارآفرین فعالیت رسمی خودش را آغاز نماید. کارآفرینی سختی های زیادی نیز دارد. ما قصد داریم در این مقاله زنان کارآفرین موفق ایرانی را معرفی کنیم، پس با ادامه مقاله همراه ما باشید.                        

  آشنایی با زنان کارآفرین موفق ایرانی

  زنان کارآفرین موفق ایرانی جزو افرادی هستند که توانسته اند با ایده های ناب شان دنیا را تکان دهند. امکان دارد در اطراف محل زندگی تان زنان زیادی در این زمینه فعال باشند. ما در ادامه به چند نفر از این بانوان اشاره خواهیم کرد:  

  معرفی سهیلا سلحشور کردستانی

  از زنان کارآفرین موفق ایرانی می توان به سهیلا سلحشور کردستانی اشاره نمود. مدرک او فوق دکترای بیولوژیکی می باشد و جزو زنان موفق در حوزه تجهیزات دارویی و پزشکی می باشد. خانم دکتر سلحشور مدیر عامل شرکت کیتوتک می باشد که در سال 1380 این شرکت را تاسیس نموده است و اکنون دارای موفق ترین شرکت است. این شرکت جزو شرکت های معروف محسوب می شود. خانم دکتر سلحشور 22 مورد اختراع را به نام خود ثبت نموده است و بیشتر از 50 مقاله را در نشریه های داخلی و خارجی منتشر نموده است. کتاب او نیز در همین حوزه کاری چاپ شده است.

  معرفی پریسا تبریز

  آشنایی با انوشه انصاری

  یکی از زنان کارآفرین موفق ایرانی انوشه انصاری است. بعید است نام این بانوی کارآفرین را نشنیده باشید. او توانسته در حیطه ارتباطات و کارآفرینی فعالیت کند. انوشه چهارمین فردی بود که توانست به فضا سفر کند. او چندین اختراع را به نام خودش ثبت کرده است. بهتر است بدانید در سال 2005 به عنوان اولین زن توریست فضایی جایزه پیشگام فضا را از آمریکا دریافت نموده است. در سال 2000 انوشه انصاری توسط یکی از معتبرترین مجله ها جایزه بهترین کارآفرین آمریکایی را دریافت کرده است. پس از یک سال بعد نام او در فهرست تاجران موفق جهان ثبت شده است. اصالت او مشهدی می باشد. دوران کودکی و نوجوانی اش را در تهران سپری نموده است. پس از آن با خانواده به آمریکا مهاجرت نموده است. انوشه در سفر فضایی اش از پرچم ایران و آمریکا در لباس فضایی اش استفاده نموده است که بسیاری از کاربران ایرانی این اتفاق را تحسین کردند.

  بیوگرافی شر وانگ

  معرفی پریسا تبریز

  یکی از زنان کارآفرین موفق ایرانی پریسا تبریز می باشد. او پس از دوره فارغ التحصیلی در سال 2007 در شرکت گوگل استخدام شد و به عنوان متخصص امنیت فعالیت خود را آغاز نمود. پریسا جزو ثروتمندترین زنان ایرانی می باشد. از با ارزش ترین افرادی که در شرکت گوگل فعالیت می کنند می توان به پریسا تبریز اشاره نمود. او توانسته با هکرهای مجرم مبارزه نماید.

  معرفی سهیلا سلحشور کردستانی

  نگاهی به بیوگرافی نگین میر صالحی

  خوب است بدانید از زنان کارآفرین موفق ایرانی می توان به خانم نگین میر صالحی اشاره نمود. او در حقیقت یک بلاگر بسیار معروف در زمینه مد و فشن می باشد. برند گیسو را نگین میر صالحی مدیریت می کند. نگین فعالیت بلاگری خود را دقیقا از سال 2013 آغاز کرده است. پس از آن در همان سال ها توانست پیشرفت زیادی داشته باشد. یکی از عواملی که موجب پیشرفت او شده است خلاقیت فراوانش می باشد. از مجلاتی که با او مصاحبه کرده اند می توان به مجله Glamour، Cosmopolitan،  marie claire اشاره نمود. تحصیلات کارشناسی او مدیریت بازرگانی می باشد. بلافاصله پس از آن در رشته کارشناسی ارشد در گرایش بازاریابی تحصیل خود را به اتمام رساند. او علاقه فراوانی به دنیای مد دارد و این علاقه از دوران کودکی و نوجوانی همراه اش بوده است.   

  معرفی پریسا تبریز

  آشنایی با زنان کارآفرین ثروتمند

  ما قبل از این به معرفی زنان کارآفرین موفق ایرانی پرداختیم. در این بخش زنان کارآفرین ثروتمند را معرفی خواهیم کرد. باید بدانید این روزها تعداد زنان کارآفرین بسیار زیاد شده است. امروزه بانوان زیادی پای به پای مردان در عرصه های مختلف فعالیت می کنند و در دنیای اقتصاد بسیار فعال شده اند و توانسته اند بسیار موفق عمل نمایند. ما در ادامه چند نفر از این بانوان را معرفی خواهیم کرد:   

  بیوگرافی شر وانگ

  از زنان کارآفرین ثروتمند می توان به شر وانگ اشاره نمود. شر وانگ مدیر عامل شرکت الکترونیکی HTC می باشد. شر وانگ این شرکت را در سال 1997 راه اندازی نمود. وی به عنوان تاثیرگذارترین زن در صنعت وایرلس نیز مشهور شده است و نامش در میان فهرست قدرتمندترین زنان دنیا می درخشد. پدر این بانوی موفق جزو ثروتمندترین مردان تایوان بوده است، ولی وانگ می خواست ثروت خودش را داشته باشد و مستقل باشد. به همین خاطر او با پشتکار خود توانست به جایگاه بالایی دست پیدا کند. بهتر است بدانید ثروت شر وانگ بیش از 8/8 میلیارد دلار می باشد.

  بیوگرافی شر وانگ

  معرفی ژانگ شین

  از زنان کارآفرین ثروتمند می توان به ژانگ شین اشاره نمود. ثروت او بیش از 5/3 میلیارد دلار می باشد و توانسته شرکت SOHO China را تاسیس کند. شرکت او در سال 2007 به عنوان یک شرکت املاک و مستغلات در پکن تاسیس شد. اکثر مردم از شین به عنوان زنی یاد می کنند که توانسته پکن را تکان دهد. او توانسته با چالش های زیادی مواجه شود. زمانی شین کارگر یک کارخانه بوده است. پس از اینکه از دانشگاه کمبریج در رشته اقتصاد فارغ التحصیل شد، بلافاصله در شرکت گلدمن ساکس کار خود را آغاز نمود. پس از آن به یک خانم بسیار موفق کارآفرین تبدیل شد.

  دنیلا براگا

  آشنایی با جودی فاکنر

  از زنان کارآفرین ثروتمند می توان به جودی فاکنر اشاره نمود. فاکنر epic systems شرکت خود را در سال   1979 تاسیس نمود. از منحصر به فردترین ویژگی های شرکت جودی فاکنر می توان به توسعه نرم افزارها اشاره نمود. او نرم افزارهایش را تنها در شرکت خود توسعه می بخشد. بهتر است بدانید نام خانم فاکنر در فهرست ثروتمندترین زنان جهان ثبت شده است و تعهد کرده است که بیش از 99 درصد از سهام خود را به یک بنیاد خیریه خصوصی اهدا نماید. خانم فاکنر به هیچ عنوان علاقه ای به مصاحبه ندارد. خوب است بدانید او با تلاش و کوشش خود توانسته به بهترین جایگاه دست پیدا کند.  

  ، نگاهی به زندگی داریش فیشر

  تجربه های موفق کارآفرینان زن

  در این بخش از مقاله قرار است به تجربه های موفق کارآفرینان زن بپردازیم. یکی از زنان بسیار موفق لوریس کارسن می باشد. او مدیر عامل و بنیان گذار شرکت کینکت سولار می باشد. فعالیت این شرکت در حوزه تجهیزات تجدید پذیر و انرژی می باشد. بهتر است بدانید درآمد این شرکت بسیار بالا می باشد. زمانی که از خانم کارسن راز موفقیتش را پرسیدند او گفت کسانی که در شرکتم مشغول به فعالیت هستند بسیار پویا و منظم هستند و این مسئله موجب شده است که همکاری ام با آنها دائمی شود. علاوه بر این من از مشتریان خود درباره کیفیت محصولات شرکتم سوالات زیادی می پرسم. این عامل موجب شده است که بتوانم رشد خوبی داشته باشم. 

  نگاهی به بیوگرافی خانم دنیلا براگا

  دومین زن در فهرست زنان موفق کارآفرین خانم دنیلا براگا می باشد. او مدیر عامل شرکت دیفایندکرود است. این شرکت پیشرفته در دسته بندی تجهیزات و آتی فعال می باشد و تا به امروز رشد خوبی داشته است. خانم براگا می گوید: من هدف و انگیزه هدفی را برای خودم در نظر گرفته ام که همیشه برایم الهام بخش بوده است و باعث شده است پیشرفت چشمگیری داشته باشم.

  زنان کارآفرین بسیار موفق

  آشنایی با خانم الیچ

  یکی از زنان کارآفرین بسیار موفق خانم الیچ می باشد. این بانو جزو افرادی بوده است که با پشتکار خودش به جایگاه بالایی دست پیدا کرده است. او در سال 1959 یک پیتزافروشی در حاشیه شهر داشت ولی بعد از اینکه پیشرفت کرد توانست ثروت زیادی برای خود ذخیره کند. ثروت او بیش از 3 میلیارد دلار می باشد.

  نگاهی به زندگی داریش فیشر

  از زنان کارآفرین بسیار موفق می توان به داریش فیشر اشاره نمود. او بنیانگذار برند گپ می باشد. خانم فیشر در سال 1969 یک فروشگاه بزرگ به نام گپ را راه اندازی نمود و پس از آن محصولات لیوایز را توانست به فروش برساند. بعد از آن تبدیل به یک بانوی کارآفرین موفق و ثروتمند شد. بهتر است بدانید امروزه سرمایه این شرکت بیش از 16 میلیارد دلار است.        

  موفق

  معرفی خانم اپرا وینفری

  نام خانم اپرا وینفری در بین موفق ترین زنان کارآفرین بسیار موفق می درخشد. اپرا وبنفری ثروت و قدرت زیادی دارد و تمام ثروت خود را در امور خیریه خرج نموده است. او شرکت ارتباطات هارپو را بنیان گذاری نموده است و در سال 1976 مجری یکی از برنامه های معروف شده است.

  پس از آن توانست به شهرت قابل توجهی دست پیدا کند و این شرکت مهم را راه اندازی نماید. البته به یاد داشته باشید او به خاطر موفقیت های بسیار در برنامه های زیادی حضور پیدا کرده است. وی درباره تجربه اش می گوید: من با پشتکار و تلاشی که داشته ام توانسته ام به این جایگاه مهم دست پیدا کنم.   

  دکتر ماکان آریا پارسا کارآفرین جوان

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای